התקשרו אלינולהצטרפות

למה להתאגד בהסתדרות הלאומית

רוח חדשה מנשבת במשק הישראלי. יותר ויותר עובדים מביטים למציאות בעיניים, רואים את מחירי הדיור עולים וחשים את יוקר המחיה מכביד. אחת לכמה ימים שומעים על עוד מפעל שנסגר ועובדיו שולחו הביתה, עוד חברה שנאלצה לנקוט במהלך של פיטורים המוניים. יותר ויותר עובדים מחליטים לקחת את גורלם בידיהם במקום להיכנע לטלטלות השוק. יותר ויותר עובדים מחליטים להתאגד וליצור כוח משותף - ליצור שינוי.

ההסתדרות הלאומית היא מארגוני העובדים הוותיקים במשק, ולזכותה עומדים ניסיון רב שנים ותוצאות מוכחות. מטרתנו היא קידום, שמירה והגנה על זכויות העובדים, ואנו נלחמים ללא פשרות עבור יצירת תנאי עבודה הוגנים ותקינים לעובדים. הצטרפות אלינו מבטיחה ליווי מהרגע הראשון, ייעוץ מקצועי על ידי טובי המומחים בארץ, גישה חדשנית וייחודית לניהול המשא ומתן הקיבוצי מול המעסיק ומתן פתרון לכל צורך ומענה לכל שאלה.

  • מדוע כדאי להתאגד בהסתדרות הלאומית

המטרה לשמה מוקם איגוד עובדים היא הגנה על זכויות העובד וקידום תנאי העסקתו. אמנם במדינת ישראל ישנם חוקים המגדירים ומגנים על זכויות העובדים, אולם מעסיקים רבים מפרים אותם מידי יום. מעסיקים רבים אחרים מעניקים לעובדיהם את תנאי השכר המינימליים הכתובים בחוק, בעוד המנהלים משלשלים לכיסם משכורות עתק ובונוסים שמנים. פעמים רבות מוצא את עצמו העובד הקטן ניצב חסר אונים אל מול החלטות שערורייתיות המתקבלות על ידי המעסיק, לעתים בניגוד גמור לחוק.

איגוד עובדים מוקם על מנת לייצג את העובדים מול ההנהלה ולשנות את מאזן הכוחות. קבוצת עובדים מאורגנת מהווה כוח שהמעסיק אינו יכול ואינו רשאי להתעלם ממנה. הקמת ארגון עובדים במקום העבודה הוא צעד הכרחי ראשון בדרך להגנה על זכויות העובדים ולקידום תנאי העסקתם. ההתאגדות מתבצעת דרך ארגון עובדים כללי, הוא ההסתדרות הלאומית. כאשר לפחות שליש מעובדי הארגון מצטרפים לארגון העובדים מוקם וועד עובדים המייצג את העובדים מול ההנהלה המחויבת לפתוח עמו במשא ומתן להשגת הסכם עבודה קיבוצי.

הסכם קיבוצי הוא הסכם שנערך בין ארגון העובדים לבין המעסיק וקובע את תנאי עבודתם של העובדים אצל המעסיק החתום על ההסכם. ההסכם נערך לאחר משא ומתן בין ארגון עובדים לבין המעסיק, ולאחר שהצדדים הגיעו להסכמות על סעיפיו. מרגע שנחתם, הופך ההסכם להיות בעל תוקף ומחייב את המעסיק ואת כל עובדי החברה. מאחר והמשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי מול המעסיק מתנהל על ידי נציגי ארגון העובדים שלהם כוח רב, ניתן להשיג בהסכם תנאי עבודה טובים יותר מבחתימה על חוזה עבודה אישי.

ההסתדרות הלאומית מתייצבת לצד העובדים מהרגע הראשון ומעניקה להם את הכלים שיאפשרו לכם ליטול את גורלכם בידכם, נבין את הצרכים שלכם, נערב אתכם בכל דיון והחלטה ונהיה מחויבים במאת האחוזים למאבק לשיפור תנאי עסקתכם. כאשר אתם מצטרפים אלינו, להסתדרות הלאומית, אתם נוטלים את גורלכם בידכם.

החוק במדינת ישראל קובע כי לכל עובד יש זכות לגיטימית להתאגד במקום עבודתו, וכי למעסיק אסור להתערב, להפריע או להביע את דעתו בעניין. האחריות על תנאי העסקתכם תלויה בכם ובכם בלבד. אנחנו בהסתדרות הלאומית מחכים לכם שתצטרפו גם אתם למשפחתנו ואל אלפי העובדים הנהנים משירותינו.